SEM


SEM – search engine marketing – marketing ve vyhledávačích

jde o marketingový nástroj, tedy další forma on-line reklamy zaměrený na propagaci a zvyšování viditelnosti a známosti webové prezentace, a tím tedy i navyšování návštěvnosti webu.

SEM může mít mnoho podob, ale vždy jde o placenou formu propagace. Většinou se platí PPC modelem – platba za kliknutí na textový odkaz nebo i na banner umístěný c nějaké síti serverů,tento způsob nabízející. Častým způsobem SEM propagace je zakoupení lepších pozic ve výsledcích vyhledávání na velkých portálech například garance první stránky, sponzorované odkazy nebo také placené zápisy v různých katalozích.

Základní rozdíl mezi SEO a SEM je ten, že SEM nevyžaduje žádné úpravy na stránkách a výsledky tohoto způsobu propagace záleží  pouze na finančních možnostech inzerenta. SEO je pravý opak aby byl web optimalizován pro vyhledávací služby, je třeba poupravit zdrojový kód stránek, strikturu i obsah . SEM jsou vlastně takové off page faktory, které ale jdou ruku v ruce se SEO.

Výhody SEM

největší výhoda je, oproti jiným formám propagace, možnost zjistit si přesný počet příchozích návštěvníků. A také díky systémům PPC, zpracovávající statistické údaje, je možné spočítat tzv. konverzi – návratnost investic do SEM.

SEM momentálně patří k jedněm z nejefektivnějších forem on-line reklamy, ale také k nejdražším.
Novinky

SEMOR spustil LINK DIGGER
01. června 2020 Co to vlastně je ten LINK DIGGER? Jedná se o nástroj, který vám dokáže zjistit jak si na tom ...
e-shopy na míru
11. dubna 2019 Hledáte-li dodavatel pro prodej na internetu - tedy dodavatele e-shopu je možné se obrátit na některou z mnoha ...
Taky objednáváte web s nadsazenými požadavky?
01. března 2018 Většina klientů tajně doufá, že když objedná web, tak bude samozřejmě optimalizovaný pro SEO. Většina klientů je zklamaná... ...

Google Partner

Stránky

Odkazy