SEM


SEM – search engine marketing – marketing ve vyhledávačích

jde o marketingový nástroj, tedy další forma on-line reklamy zaměrený na propagaci a zvyšování viditelnosti a známosti webové prezentace, a tím tedy i navyšování návštěvnosti webu.

SEM může mít mnoho podob, ale vždy jde o placenou formu propagace. Většinou se platí PPC modelem – platba za kliknutí na textový odkaz nebo i na banner umístěný c nějaké síti serverů,tento způsob nabízející. Častým způsobem SEM propagace je zakoupení lepších pozic ve výsledcích vyhledávání na velkých portálech například garance první stránky, sponzorované odkazy nebo také placené zápisy v různých katalozích.

Základní rozdíl mezi SEO a SEM je ten, že SEM nevyžaduje žádné úpravy na stránkách a výsledky tohoto způsobu propagace záleží  pouze na finančních možnostech inzerenta. SEO je pravý opak aby byl web optimalizován pro vyhledávací služby, je třeba poupravit zdrojový kód stránek, strikturu i obsah . SEM jsou vlastně takové off page faktory, které ale jdou ruku v ruce se SEO.

Výhody SEM

největší výhoda je, oproti jiným formám propagace, možnost zjistit si přesný počet příchozích návštěvníků. A také díky systémům PPC, zpracovávající statistické údaje, je možné spočítat tzv. konverzi – návratnost investic do SEM.

SEM momentálně patří k jedněm z nejefektivnějších forem on-line reklamy, ale také k nejdražším.
Novinky

Vy ještě používáte na webu sdílení na sociálních sítích?
09. Srpen 2017 Podle https://www.moovweb.com/anyone-use-social-sharing-buttons-mobile/ 0.6% uživatelů používá tlačítka sociálních médií na ploše svého počítače a pouze 0.2% v mobilních zařízeních. ...
Moudro
02. Duben 2017 Ať jsem dělal cokoli, vždy jsem potkal davy těch, kdo věděli, jak to mám dělat lépe. Až je ...
Dobrý specialista…..
28. Prosinec 2016 Dobrý specialista nechce nést podnikatelské riziko za věci, které neovlivní.

Google Partner

Stránky

Odkazy