Přístup do GA


wa lottery

Chtěl bych se poděli o jednu, ne moc korektní, situaci s firmou Darkmay s.r.o. která sídlí v Liberci na ulici Ruprechtická. Pro jednu nejmenovanou společnost jsem kdysi dělal optimalizace nákladů přes Sklik a Google AdWords a pabychom mohli sledovat jak se nám vyplácí nebo nevyplácí tak jsem z kraje roku 2008 nasadil na jejich internetový obchod Google Analytics. Během těchto tří let jsem se tuto společnost snažil přesvědčit, že internetový obchod by měl umět spoustu věcí co ten jejich neumí a to nejen z hlediska SEO optimalizace, ale také co do přístupnosti, přívětivosti pro zákazníka, jednoduchosti a funkčnosti, a že by bylo dobré vytvořit nový „lepší“ internetový obchod pokud chtějí prodávat víc. Bohužel nestačí „sypat“ peníze jen do placených reklamních systémů, protože je pak ten či onen vyhledávač, srovnávač cen a další nenajdou.

Přišel rok 2011 a společnost začala uvažovat na mými radami z předchozích let a zřejmě je oslovila firma Darkmay s.r.o. a začaly se Vám dít hrozné věci. IT pracovník nejmenované společnosti mne požádal o přístup do GA aby mohl s ním pracovat popřípadě udělit přístup jiným uživatelům. Moje chyba byla v tom že jsem s důvěrou poskytl administrátorský přístup a během pár dní jsem se na svůj účet nedostal a to ani k přehledům, které jsem měl na tomto účtu ( bylo jich 6). Po několika telefonátech a „výhrůžných“ emailech jsem zjistil že mi firma Darmay s.r.o. zakázala jakýkoliv přístup do MÉHO účtu jen ke statistikám společnosti jako uživatel.

Co jsem tímto chtěl říci? Jen tolik že již nebudu důvěřivý a že si na firmu Darmay s.r.o.  dám do budoucna velký ale velký pozor. Jak říkám člověk by měl dělat to co umí a neměl by „fušovat“ do věcí o kterých si myslí že je umí.

Bohužel firma Darkmay s.r.o není jediná, obdobné zkušenosti mám i s firmou WEBING s.r.o.  ktrá se transformovala na jinou ale už si nepamatuji její jméno.
Novinky

SEMOR spustil LINK DIGGER
01. června 2020 Co to vlastně je ten LINK DIGGER? Jedná se o nástroj, který vám dokáže zjistit jak si na tom ...
e-shopy na míru
11. dubna 2019 Hledáte-li dodavatel pro prodej na internetu - tedy dodavatele e-shopu je možné se obrátit na některou z mnoha ...
Taky objednáváte web s nadsazenými požadavky?
01. března 2018 Většina klientů tajně doufá, že když objedná web, tak bude samozřejmě optimalizovaný pro SEO. Většina klientů je zklamaná... ...

Google Partner

Stránky

Odkazy