Novinky


Podle https://www.moovweb.com/anyone-use-social-sharing-buttons-mobile/ 0.6% uživatelů používá tlačítka sociálních médií na ploše svého počítače a pouze 0.2% v mobilních zařízeních. Nastal čas se zbavit tohoto balastu, který stejně jen spomaluje web!Ať jsem dělal cokoli, vždy jsem potkal davy těch, kdo věděli, jak to mám dělat lépe. Až je mi divné, že to nedělají sami (a nikdy nedělali).Dobrý specialista nechce nést podnikatelské riziko za věci, které neovlivní.​Buď chcete od webdeveloperů jako součást nabídky do tendru hotové wireframes či grafiku, nebo chcete na konci dostat dobrý web. Obojí nejde.Nemůžu jinak než sdíle a citovat Daniela Dočekala. Se 100 fanoušky máte na Facebooku dosah v desítkách procent. Postupně ale dojdete ke 2 %.Pokud jste dělali SEO se mnou tak se nemate čeho bát pokud vsak jste pro linkbuilding pouzili katlogy a mnoho pak zřejmě jste již přišli nebo přijdete o pozice. Vypadá to že Seznam.cz dostal rozum. Tak hodně štěsti.Jan Řežáč je jedním z předních a nejpopulárnějších konzultantů přes webové stránky. Je mimo jiné i autorem první české knihy o návrhu webu – mimochodem doporučuji přečíst. Na na http://mladypodnikatel.cz/jan-rezac-pod-100-tisic-korun-se-neda-kvalitni-web-vytvorit-t12421 je s  ním rozhovor kde rozebírá problematiku tvorby webových stránek. Mimo jiné rozebírá i to že kvalitní web se nedá vytvořit za částku pod 100.000,-Kč. Takže vážně ti studenti co dělají weby za pár tisíc jen kvalitně neodvedou. Věřte nebo ne.Dnes se podíváme na to jak je to s doménovým jménem. Pokud chci webové stránky musím mít doménové jméno, tedy doménu druhého řádu. Doména druhého řádu je  ihned za národní doménou (.CZ), například vasefirma.cz. Právě tato doména reprezentuje vaši adresu na internetu. A jak je to s jejím držitelem? vždy by to měl být subjekt který minimálně na této doméně provozuje web či shop. Stává se mi, když mě osloví klient, že by chtěl přejít se všemi náležitostmi – web, hosting, doména – pod mou správu tak narazím nezřídka na problém že držitelem domény je někdo jiný než provozovatel webu či shopu. To pak začínají být peripetie. Klient zažádá držitele o převod a povětšinou držitel začne okolo sebe kopat a nechce převod domény provést. Má pocit že o něco přichází a v tu chvíli se stává klient docela rukojmím držitele domény. Ve většině případu se tak stává u pofiderních agentur a jednotlivců kteří si myslí že jiné řešení pro klienta neexistuje.

Existuje – prostě se koupí jiná doména a na ní se vytvoří nová modernější web. A držiteli většinou zůstane jen ta doména. Nedá se nic dělat ale klient dál provozuje svůj firemní web nebo shop sice na jiné doméně ale provozuje.

Moje rada tedy je pokud máte webové stránky zkontrolujte si zda jste držiteli domény, aby jste takovým problémům předešli. vše zjistíte na http://www.nic.cz/whois

drzitel domenyA přáli byste si mít to dobře, nebo podle vás? – proč všichni chtějí něco co umíme podle lidí kteří to neumí. Já taky nechci auto aby jezdilo podle mne, ale chci aby to auto bylo dobré…..

Spuštěním webu/eshopu to nekončí. Všechno teprve začíná a nedávejte si šibeniční rozpočet pouze na tvorbu webu. ale i na postupný marketing. Tak jak to při svých školeních říkám .

webziskynezaručíPo absolvování oficiálního představení Windows 10 a zároveň otevření techzony v Alze v Praze, jsem se rozhodl že také „do toho půjdu“. Vhledem k tomu, že naše rodina je celkem vybavena a máme téměř každý svůj stroj, rozhodl jsem se že prvním kole upgrade postoupí synův (zděděný) Asus VX1 Lamborghini z roku 2005.
To jsem ale netušil že tento stroj bude dělat problémy. Chtěl jsem jej upgradeovat na SSD a proto jsem pořídil adaptér mSATA to IDE (tento stroj byť dobře vybavený má disk ještě s rozhraním IDE). Vše proběhlo hladce až na ovladače grafické karty od nVidia. Notebook je daleko daleko svižnější a s Windows 10 se i tolik nezahřívá takže pravděpodobně má menší nároky na procesor. Nehledě na to, že i disk se tolik nezahřívá. Takže po dvou dnech – vyhradil jsem si tomu sobotu a neděli – systém běží v mezích velmi dobře. Na žádnou grafiku to není, ale běžné úkony se dají zvládat. Systém je vážně svižný a myslím, že synek je spokojen.
Jako druhý v pořadí přišel na řadu můj pracovní notebook Lenovo x230i. tady jsem se toho nebál vůbec neb jsem chtěl udělat čistou instalaci. Po upgrade jsem si opsal produktový klíč a znovu, z vytvořeného média (USB) nabootoval a nainstaloval Windows 10. Vše v naprostém pořádku a rychle proběhlo jsem spokojen až na jednu věc. Lenovo sice říká a má i ovladač ro WWAN Ericsson H5321gw, ale je bohužel nefunkční. Proto budu muset počkat až jej Lenovo opraví.
A jako třetí hlavní stolní počítač a tam mi proběhl upgrade během 30 minut vše funguje jako u „sedmiček“ takže spokojenost.

Takže doporučuji upgradeujte.
Novinky

Vy ještě používáte na webu sdílení na sociálních sítích?
09. Srpen 2017 Podle https://www.moovweb.com/anyone-use-social-sharing-buttons-mobile/ 0.6% uživatelů používá tlačítka sociálních médií na ploše svého počítače a pouze 0.2% v mobilních zařízeních. ...
Moudro
02. Duben 2017 Ať jsem dělal cokoli, vždy jsem potkal davy těch, kdo věděli, jak to mám dělat lépe. Až je ...
Dobrý specialista…..
28. Prosinec 2016 Dobrý specialista nechce nést podnikatelské riziko za věci, které neovlivní.

Google Partner

Stránky

Odkazy